O MNIE

Cześć!

 

J estem Patrycja. Urodziłam się jako multipasjonatka ładnych rzeczy, a z wykształcenia jestem architektem wnętrz. Robię rzeczy #diy do mieszkania i przy okazji je tutaj pokazuję.


Mieszkam na poddaszu kamienicy z lat 50. XX w centrum Bolesławca na Dolnym Śląsku. W naszym mieszkaniu cały czas coś remontuję i ulepszam.


Skąd pomysł na nazwę? Pat Mat to trzy pierwsze litery mojego imienia i nazwiska. Po prostu. Kojarzycie może Pata i Mata z czeskiej bajki Sąsiedzi? Tak, mam z nimi coś wspólnego… w swoim  życiu też wiele razy coś sknociłam. Z reszty robię tutoriale :D.


Jeśli zakupy, to z konieczności. Bardziej wolę przerabiać niż kupować nowe. Podczas studiów pracowałam w Skansenie, stąd wzięło się moje zamiłowanie do staroci i folkloru. Niestety tej miłości nie podziela mój mąż, dlatego jeszcze nasze mieszkanie nie przypomina wiejskiej chaty w Zalipiu.

▫️


Podczas pracy w Skansenie prowadziłam autorskie warsztaty “Artystyczne malarstwo na desce” dla dzieci i dorosłych. Celem było zapoznanie ludzi z twórczością ludową i lokalnym wzornictwem.


10 sierpnia 2018