Christmas DIY: Świąteczny wianek HO HO HO

by Patrycja

Ten tutorial przygotowywałam (ja się potem okazało) w ostatni wieczór mojej ciąży, stąd ten brzuszek na zdjęciach. Jak już wiecie, od dwóch tygodni jestem szczęśliwą (i trochę niewyspaną 😉 mamą małego Aurusia. Tak mnie pochłonęły przygotowania do świąt, że kompletnie nie spodziewałam się rychłego rozwiązania. Znalazłam chwilkę czasu aby wrzucić tutaj mój pomysł na wianek świąteczny, który może być również wiankiem weselnym gdy ułożymy drut w napis LOVE i przystroimy go gałązką eukaliptusa.

Do wykonania wianka wykorzystałam druty spawalnicze. Co jest fajne, są dostępne w kolorach: złotym, srebrnym i miedzianym. Mają one jedną wielką zaletę: nie trzeba ich malować sprejem. Kupuje się je na wagę. Sześć drutów o długości około jednego metra kosztowało mnie 20 zł. Są bardzo plastyczne i nie odkształcają się pod ciężarem.

Materiały

  • druty spawalnicze
  • bombki różnej wielkości
  • wstążki
  • sklejka na gwiazdki

dodatkowo: wiertarka + małe wiertło, klej na gorąco, kombinerki, wyrzynarka

Wykonanie

  1. Wycięłam ze sklejki gwiazdki. Mogą być tez wykonane z masy samoutwardzalnej bądź z filcu. Wszystko zależny od waszej wyobraźni. Po bokach nawiercam otwory na drut. Używam małego wiertła dopasowanego średnicą do średnicy drutu.

Szablon

Napis wykonałam na podstawie poniższego wydruku. Znalazłam kilka darmowych czcionek, z których można śmiało skorzystać. Uwielbiam kaligrafię dlatego też użyłam czcionki w tym stylu. Dla ułatwienia wydrukowałam je i przykleiłam do deseczki. Wzdłuż linii powbijałam gwoździe. Dzięki temu łatwiej było mi wygiąć drut. Potem poprawiłam je jeszcze kombinerkami.

2. Końce drutów połączyłam gwiazdkami. Celowo zostawiłam dłuższe „wąsy” aby móc je włożyć w  wywiercony wcześniej otwór w gwiazdkach.

3. Na dolną część wieńca użyłam dłuższego druta. Będę na niego nawlekać naprzemiennie bombki i wstążkę. Najpierw zaczynam od najmniejszych bombek, na środku znajdą się największe a potem znów małe.

4. Po bokach wiążę podwójne kokardki zostawiam dłuższe „ogony”. Przy wiązaniu pomagam sobie klejem na gorąco.

I gotowe!

Mój wianek powiesiłam w salonie na belkach. Zostało mi jeszcze trochę drutu i zamierzam go wykorzystać do innych bardziej minimalistycznych wianków, może nawet z dodatkiem zielonych gałązek świerkowych. Użyję sztucznych aby igły nie opadły i dłużej cieszyły oko 🙂

Takie wianki można zrobić nie tylko na święta ale również świetnie będą wyglądać na weselu a zamiast „ho ho ho” można drut wygiąć w imię małżonków. A zamiast bombek czy choinki, udekorować gałązką eukaliptusa.


Kosztorys

bombki 40 zł // druty złote 20 zł, sklep typu metalowiec // wstążki ok. 10 zł //  sklejka, pozostałość po poprzednim projekcie //


Jeśli podoba Ci się to co robię – bądź na bieżąco! Odwiedź moją małą społeczność czyli moją stronę na facebooku i na instagramie @patmatstudio

Może Ci się spodobać

Leave a Comment