DIY: Szydełkowy napis bez użycia szydełka

by Patrycja

Ten tutorial jest dla każdego, nawet dla osób, które nie potrafią robić na szydełku. I to jest super w swojej prostocie. Tym razem nie zarzucicie mi, że coś za trudne dla Was bo nie potraficie robić na szydełku. Tutaj go nie potrzebujecie! Bardzo lubię szydełkowe dekoracje co chyba widać 🙂 Dziś pokażę Wam jak bardzo łatwo zrobić taką dekorację, która wygląda pięknie w pokoju dziecięcym.

Potrzebujemy:

  • drut (najlepiej w oplocie)
  • sznurek
  • taśma klejąca
  • 2 laski kleju na gorąco
  • okrągły przedmiot (u mnie rolka po taśmie klejącej ale może być nawet po papierze toaletowym)
  • nożyczki

Wykonanie maszynki do dziergania

 

Laski kleju na gorąco przecinamy na pół aby uzyskać 4 części. Przyklejamy wokół rolki po taśmie klejącej jak na zdjęciu poniżej.

 

Drut

Właśnie ruszył sezon ogrodniczy i teraz jest bardzo duży wybór całego sprzętu ogrodniczego. Wybrałam drut w oplocie i skręciłam go podwójnie. Dzięki temu, że jest pokryty gumą – sznurek, którym go otulimy nie przemieszcza się wokół ani nie obkręca. Dodatkowo podwójny splot usztywnia cały napis.

 

Nagrałam krótki filmik jak używać tej maszynki

 

Efekt jest taki jak na zdjęciach. Wychodzi identycznie jak na szydełku tylko, że z doświadczenia wiem, że wygodniej jest robić maszynką.

 

Miejsca przez które może nam przebijać drut sklejam klejem na gorąco. Wcześniej napisałam sobie na kartce napis jaki chcę wygiąć. Tam gdzie nachodzi drut na siebie, sklejam klejem na gorąco (np. przy literce „u” drut nam „zakręca”).

 

Tak prezentuje się napis nad łóżeczkiem Aurusia

Przymocowałam go do ściany na 3 małe gwoździe. Można natomiast przykleić go na taśmę montażową zamiast robić dziury w ścianach.

Dajcie znać czy skorzystacie z tego tutorialu i koniecznie wyślijcie do mnie wasze efekty 🙂

Szydełkowe królicza parka to prezent od Piafka Blog.


Jeśli podoba Ci się to co robię – bądź na bieżąco! Odwiedź moją małą społeczność czyli moją stronę na facebooku i na instagramie @patmatstudio

 

Może Ci się spodobać

Leave a Comment