DIY [IKEA HACK]: Pamiątkowa gablotka niemowlęca

by Patrycja

 

[dropcap type=”circle”] S [/dropcap]  Sposób na wyeksponowanie wyjątkowych przedmiotów z pierwszych dni naszego dziecka, takich jak pierwsze ubranko, w którym wyszliśmy ze szpitala. Do takiej gablotki chętnie się powraca, porównując jak dziecko się zmienia z każdym dniem.

Gablotka to tak naprawdę ramka RIBBA z IKEA (50×50 cm). Jest głęboka na 4,5 cm co pozwala na oprawienie w niej różnych wystających przedmiotów np. muszelek z wakacji. Postanowiłam wykonać nietypowe połączenie metryczki z pamiątkowymi przedmiotami. W gablotce znalazły się pierwsze ubranko i czapeczka, w których wyszliśmy ze szpitala, pierwszy smoczek i opaska identyfikacyjna, którą syn dostał po urodzeniu. Chciałam jeszcze umieścić w ramce odcisk stópki, ale tak długo zbieraliśmy się z mężem, że syn nam urósł a teraz jest już za późno na odbijanie prawie 8 miesięcznej stopy 😀

Przed przyklejeniem ubranko wyprałam, lekko wykrochmaliłam (żeby było sztywniejsze) i wyprasowałam „na żyletę” czyli bez żadnych zagięć. Zrobiłam to wyjątkowo starannie. Ramkę rozebrałam na części. Na plecy ramki docięłam biały karton. Ułożyłam sobie wszystko na sucho.

Wszystko podkleiłam dwustronną taśmą klejącą. Jedynie smoczek ścięłam na czubku i przykleiłam klejem na gorąco, tutaj taśma może nie wystarczyć. Na dole w rogu umieściłam metryczkę z imieniem i parametrami dziecka. Wydrukowałam ją na zwykłej kartce i podkleiłam na piance.

Odkleiłam zabezpieczającą folię z pleksi i złożyłam ramkę w całość.

Tymczasowo gablotka zawisła nad łóżeczkiem, w kąciku dziecięcym ale docelowo ma trafić do pokoju syna, gdy tylko skończymy remont.

Bardzo miło patrzy się na taką pamiątkę i nadal nie mogę uwierzyć, patrząc na mojego syna, że jeszcze niedawno był taki malutki. Takie rzeczy łatwo się gubią, ubranka oddaje się znajomym ale uważam, że warto jest zachować te pierwsze przedmioty i wyeksponować je w ten sposób.

 


Jeśli podoba Ci się to co robię – bądź na bieżąco! Odwiedź moją małą społeczność czyli moją stronę na facebooku i na instagramie @patmatstudio

 

2 komentarze
0

Może Ci się spodobać