Co można zrobić ze zwykłego koca? Ja zrobiłam mega wygodną pufę sako z uszami, które są jednocześnie uchwytami do przenoszenia pufy. Idealny dodatek do pokoju dziecięcego.
Co potrzebujemy?
- granulat styropianowy (ja użyłam 200 l, kupione na allegro)
- koc (130x170cm)
- materiał na poszwę (takie same wymiary jak koc)
- igła punch needle i tamborek
- włóczka w dwóch kolorach
- maszyna do szycia
- nożyczki
- nici
- szpilki
- zamek błyskawiczny ok. 50 cm
Jak zrobić pufę worek?
- Najpierw trzeba uszyć worek, do którego przesypiemy granulat styropianowy. Może on być o 1 cm mniejszy niż pokrowiec z koca. Robimy go tym samym sposobem wg. schematu ze zdjęcia. Można użyć do tego poszewki na kołdrę albo innego materiału. U mnie różowa poszewka kupiona w lumpeksie.
Składamy materiał na pół i odcinamy części materiału tak jak na rysunku. Nie wyrzucamy resztek bo z nich zrobimy uszy.
Zszywamy wzdłuż krawędzi. Na boku 'A’ wszywamy suwak. Bok 'B’ będzie pod pufą. Na końcu składamy koc tak, aby 'C’ i 'D’ , tworzyły jeden łuk i zszywamy.
2. Do gotowego worka przesypujemy granulat styropianowy. Najlepiej robić to w miejscu, które będzie łatwo posprzątać np. w korytarzu ale najpierw pochowajcie wszystkie buty 😉 Ta kulka elektryzuje się do wszystkiego dosłownie. Żeby było mi łatwiej napełniać naszą pufę, użyłam tuby zrobionej z brystolu a nakładałam miską. Nie napełniałam pufy na fulla, zostawiłam trochę wolnej przestrzeni aby mogła pracować przy siadaniu, inaczej pęknie. Moja pufa jest wielkości dla małego dziecka, użyłam do niej 200 litrów granulatu.
Tak wygląda zszyta już pufa. Teraz zabieramy zakładamy na nią pokrowiec i patrzymy czy pasuje.
3. Z resztek koca zszywamy uszy. Wierch jest z koca a różowy środek z resztki pościeli. Środek wypełniam odrobiną kulki (może być też wata).
Chowam czubek do środka, szpilkami przyczepiam uszy i przyszywam ręcznie.
4. Królik potrzebuje buzi 🙂 Można ją wyhaftować zwykłą igłą ale ja oczywiście używam mojej ulubionej igły punch needle. Zaznaczam sobie na pufie mydełkiem miejsca gdzie mają być oczy i pyszczek. Ściągam pokrowiec. Zakładam materiał na tamborek aby był napięty. Oczy i pyszczek jest wykonane haftem płaskim (czyli pętelki są w środku) a policzki już są wypukłe z wystającymi pętelkami. Na koniec od wewnątrz musimy zabezpieczyć nitki aby nie wychodziły. Nitki smarujemy klejem np. magikiem od środka i po wyschnięciu już nie będą wypadać.
Gotowe!
Jeśli podoba Ci się to co robię – bądź na bieżąco! Odwiedź moją małą społeczność czyli moją stronę na facebooku i na instagramie @patmatstudio
Odwiedź mój Pinterest