Jak zrobić baldachim? Baldachim DIY do pokoju dziecka

by Patrycja

Baldachim w pokoju dziecka to bardzo często znajduje się na liście 'must have’. Jak zrobić baldachim i jak zamontować go w bardzo łatwy sposób? Te narzędzia znajdziecie w każdym markecie budowlanym. Przeczytaj mój najnowszy post o tym jak zrobić baldachim diy.

Po publikacji zdjęć z realizacji różowego pokoju Hani, otrzymałam dużo wiadomości z pytaniem „skąd baldachim?”. Gdy odpisywałam, że zrobiłam go sama, nie wierzyliście i dopytywaliście o szczegóły: jak został przymocowany, gdzie takie coś kupicie. Właśnie po to powstał ten post, w którym ze zdjęciami opisuję wszystko 🙂

Co potrzebujesz

  • wspornik do karnisza pojedynczy (potrzebny jest tylko jeden, bez problemu kupisz w markecie budowlanym)
  • rurka aluminiowa śr. 19 mm (kupowana na odcinki po 1 m, najlepiej sprawdzić na miejscu czy średnica pasuje do wspornika)
  • zasłona x2
  • drut bambusowy
  • biała farba

sprzęty: brzeszczot z drobnymi ząbkami, wiertarka, wkrętarka, pędzel

Jak zamontować baldachim?

Ze wspornika potrzebna będzie nam tylko ta część „stożkowa” mocowana do ściany. Kiedy kupujecie wspornik w markecie budowlanym to najczęściej dołączone są tez kołki do montażu, także ten aspekt macie już z głowy. Zatem z tej części mocowanej do ściany, wyciągamy ramię z uchwytem na karnisz (nie będzie nam potrzebne). Aby to zrobić trzeba będzie odkręcić śrubę, która trzyma ramię, za pomocą imbusa dołączonego do zestawu. Rurkę aluminiową należy dociąć na długość na jaką chcecie aby baldachim wystawał, u mnie jest to jakieś 40 cm. Podmieniam rurkę i przykręcam śrubę aby się nie wysuwała. Maluję białym sprejem.

Jak uszyć baldachim?

Dwie zasłony zszywam razem ze sobą. Najprawdopodobniej trzeba będzie je także skrócić. Przeszywam dwa razy około 2 cm od siebie aby powstał tunel, przez który przeprowadzimy rurkę. Zostawiam zapas materiału około 5 cm aby powstała na górze ładna ozdobna falbanka.

Teraz wykonamy stoper aby przy pociągnięciu dziecka za tkaninę, baldachim nie zsuwał się z rurki. Do tego celu użyłam bambusowego druta ponieważ ma on na końcu kuleczkę, która będzie ładnie zakrywała otwór w rurce. Oczywiście możecie użyć czegoś innego. Ja ten drut także pomalowałam na biało aby pasował do reszty. Użyłam druta 7,5 mm i on idealnie pasował mi do rurki, lecz jeśli Wy macie mniejsze to można owinąć dodatkowo taśmą, a gdy większy- oszlifować delikatnie papierem ściernym. Na koniec druta doczepiłam ozdobny sznureczek z zawieszkami w kształcie gwiazdek.

Gdy będziecie chcieli uprać baldachim, to po prostu wyciągacie koreczek, zsuwacie materiał i do pralki 🙂

Jeśli post okazał się dla Ciebie przydatny, podziel się nim ze swoimi znajomymi. Bardzo chętnię zobaczę też efekty Twojej pracy 🙂

Napisz do mnie na moich social mediach albo na maila kontakt@patmat.pl

https://www.instagram.com/patmatstudio/

https://www.facebook.com/patmatstudio

Może Ci się spodobać

1 comment

Projekt różowego pokoju dla dziewczynki - Patmat pokoje dla dzieci 3 marca 2021 - 23:00

[…] All CHRISTMAS DIY DIY kids – Dziecięce DIY Jesienne DIY MOJE DIY WIELKANOCNE DIY DIY & tutoriale […]

Reply

Leave a Comment