Leśny pokój dla dziecka

by Patrycja

Najnowszy projekt Pracowni Patmat to pokój dla chłopca w stylu leśnym. Dzięki zastosowaniu drewna, bieli i kropli zieleni, pokój stał się kojącym miejscem do wypoczynku oraz zabawy dla dziecka. Zobacz jak zaprojektowałam leśny pokój dla dziecka.

W leśnym pokoju zaprojektowana została zabudowa meblowa z drewna olchowego, która pomieści ubrania oraz zabawki. Otwarte półki w kącie pozwalają na wyeksponowanie tych ulubionych. Boczna część zabudowy to niskie komody, które służą jednocześnie za siedzisko oraz „schodki” aby móc wspiąć się po książeczkę leżącą na półce „drzewie”. Biurko z szufladami a obok szafka z przegródkami na książki. Nad biurkiem wisi tablica organizer aby wszystkie przybory były zawsze pod ręką.

Po drugiej stronie pokoju znajduje się łóżko z wysuwanym dodatkowym materacem w razie odwiedzin gości. Ściana przy łóżku została obłożona welurowymi tapicerowanymi panelami ściennymi. Na grzejnik została zaprojektowana obudowa, która jest jednocześnie półką. Nad grzejnikiem zawisła podświetlana lampka z kształcie literki R – jak imię właściciela pokoju. Przy łóżku również znalazła się lampka z regulowanym ramieniem (oraz mocą światła) do nocnego czytania książek. Za drzwiami znalazło się miejsce na modułową ściankę wspinaczkową.

W projekcie zastosowana została bardzo ograniczona kolorystyka. Wnętrze miało być jasne, z dodatkiem drewna i akcentem zieleni. Udało się taki efekt osiągnąć przy użyciu leśnych naklejek ściennych oraz namalowanych pasów na przeciwległej ścianie nawiązujących kolorystycznie do lasu.

Dzięki zastosowaniu dużej ilości drewna i naklejek leśnych ze zwierzątkami i drzewami mam wrażenie, że jestem gdzieś na łonie przyrody a nie w centrum Wrocławia 🙂

Zamów projekt pokoju

Jeśli chcesz, abym zaprojektowała również pokój dla Twojego dziecka, napisz na kontakt@patmat.pl albo kliknij w poniższy przycisk i wypełnij formularz kontaktowy. Odezwę się z pierwszym możliwym terminem rozpoczęcia projektu. Zapoznaj się z cennikiem.

Może Ci się spodobać